činnost sboru / VYHODNOCENÍ PROVĚŘOVACÍHO CVIČENÍ JSDH TUKLATY 2016 ?Požár dřeva a louky?
VYHODNOCENÍ PROVĚŘOVACÍHO CVIČENÍ JSDH TUKLATY 2016 ?Požár dřeva a louky?

1. TÉMA CVIČENÍ

Likvidace požáru hromady dříví a okolní louky.

2. DATUM

8.10.2016

3. ZÚČASTNĚNÉ JEDNOTKY A TECHNIKA

JSDH TUKLATY

CAS 32 Tatra T138

CAS 16 Praga V3S

4. CÍL CVIČENÍ

4.1          ověřit komunikaci při vyhlašování poplachu svolávacím systémem ? SMS od hasičů?

4.2          ověřit časovou dostupnost členů jednotky při vyhlášení poplachu

4.3          ověřit dobu výjezdu od vyhlášení poplachu

4.4          ověřit činnost velitele zásahu efektivně řídit zásah a prověřit jeho činnost při organizaci místa

zásahu

4.5        ověřit signály a komunikaci s radiostanicí

4.6          ověřit práci družstva při tvorbě dopravního a útočného vedení

4.7          ověřit práci s proudnic při hašení požáru v otevřeném terénu

5. TERMÍN A MÍSTO PROVEDENÍ ZÁSAHU

Termín: pátek  8.10.2016 v 18:15

Místo cvičení: Tlustovousy , ul. Ke Mlýnu, louka za domem č.p. 91

GPS 50°5'40.598"N, 14°45'36.949"E

6. VÝCHOZÍ SITUACE

V katastrálním území obce Tlustovousy došlo při  dojde k nekontrolovanému rozhoření hromady suchého klestí. Osoba provádějící nahlášené pálení vyklestěného křoví v okolí místní strouhy neměla dostatečně zajištěný prostor.  Vlivem mírného větru dojde k rychlému vzplanutí hromady. Z důvodu nedostatečného zásobení hasícími prostředky oznámí osoba provádějící pálení událost na linku 150.

KOPIS HZS Stč.kraje provede vyhlášení poplachu místní jednotce SDH Tuklaty. Z důvodu jiné MÚ se jednotka HZS Stč. kraje z PS Český Brod nemůže dostavit .

7. ZÚČASTNĚNÉ JEDNOTKY SDH, SÍLY A PROSTŘEDKY

• JSDH Tuklaty
    • CAS 32 T138 1+2
    • CAS 16 PRAGA V3S 1+3

9. ČASOVÁ OSA PROVĚŘOVACÍHO CVIČENÍ

čas            minuta                            situace

18:17                     0                             oznámení události na linku 150

18:19                     2                             zpracování informace o události KOPIS

18:20                     3                             vyhlášení poplachu JSDH Tuklaty

18:28                     11                           výjezd techniky JSDH Tuklaty CAS 32 a CAS 16

18:34                     17                           příjezd na místo

18:35                     18                           průzkum

18:36                     19                           CAS 32 tvorba útočného vedení

18:37                     20                           lokalizace požáru

18:37                     20                           CAS 32 napojení na CAS 16

19:10                     53                           likvidace požáru

19:19                     62                           ukončení zásahu

19:28                     71                           vyhodnocení zásahu

19:38                     81                           dočerpání vody do CAS 16

19:50                     93                           odjezd na základnu

10. VYHODNOCENÍ PROVĚŘOVACÍHO CVIČENÍ

POZITIVA:

4.1          úspěšné ověření svolávacího systému ? SMS od hasičů?

4.2          většina členů se dostavila do 5 minut od vyhlášení poplachu. Poslední člen se dostavil v době výjezdu tj. 8 minut od vyhlášení poplachu. Další se dostavil přímo na místo zásahu.

4.3          limit pro výjezd požární techniky do 10 minut od vyhlášení poplachu byl splněn. Požární technika vyjela 8 minut od vyhlášení poplachu.

4.4          činnost velitele zásahu nevykazovala hrubé nedostatky při velení

4.5        signály pro komunikaci byly jasné a srozumitelné

4.6          práce družstva při tvorbě útočného proudu nevykazovala nedostatky dle cvičebního řádu

NEGATIVA:

4.5        vzhledem k hlučnosti motoru a čerpadla nemožná komunikace pomocí radiostanice se

strojníkem.

S OPIS Kladno nenavázáno žádné spojení  a nefunkční odesílání kódů typické  činnosti.

- náprava bude pravděpodobně řešena přeprogramováním RDST a vyladěním vozidlové antény.

11. ZÁVĚR

Prověřovací cvičení ověřilo a potvrdilo akceschopnost jednotky SDH Tuklaty při vyhlášení poplachu. Vzhledem ke kategorii JPO V kdy členové jednotky nedrží pohotovost 24hodin je bohužel potvrzeno, že jednotka není vždy schopna vyjet při vyhlášení poplachu. Jde především o dopolední hodiny v pracovní dny, kdy jsou členi jednotky v zaměstnání mimo obec.

Vložil: Michal Tuček (8.10.2016)