činnost sboru / Poslední rozloučení s Ing. Karlem Richterem
Poslední rozloučení s Ing. Karlem Richterem

Ve velké obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích se v úterní odpoledne 28. srpna konalo poslední rozloučení se starostou nejpočetnějšího spolku v zemi - Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Karel Richter zemřel náhle 18. srpna na přibyslavském letišti během dosud největšího setkání požárních automobilů, jejich řidičů, strojníků a osádek Pyrocar 2018.

Za tři měsíce by se dožil 68 let.

Pohřbu byl přítomen 1. místopředseda české vlády a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) i bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS).

Ze zahraničí přijeli představitelé hasičských spolků z Německa, Rakouska, Slovinska, Polska a dalších zemí. Osobní věnec zaslal bývalý předseda vlády Polské republiky Waldemar Pawlak.

Smuteční projev pronesl náměstek starosty Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a starosta Krajského sdružení hasičů Kraje Vysočina Jan Slámečka.

Účastníkům posledního rozloučení se sevřelo srdce, když o svém dědečkovi promluvila jedna z jeho pěti vnuček. Jedna z jeho dvou dcer řekla, že táta měl dvě rodiny - tu jejich a hasičskou.

Na závěr zazněla česká státní hymna.

Ivo Havlík, dh.cz

Fotografie Michala Fanty

Vložil: Lukáš Koníček (28.8.2018)

činnost sboru / Poslední rozloučení s Ing. Karlem Richterem