činnost sboru / Výroční zpráva SDH Tuklaty za rok 2016
Výroční zpráva SDH Tuklaty za rok 2016

Vážení přátelé, vážení hosté,

sešli jsme se v tento den, abychom si zrekapitulovali co náš sbor v minulém roce vše udělal a prožil a nastínili co nás čeká v letošním roce.

Rok jsme začali 23.ledna výroční schůzí našeho sboru, která proběhla v naší klubovně za účasti našich členů okolních sborů a místních spolků.

Celkem se zúčastnilo přibližně 50 lidí.

Během měsíce ledna a února se naši členové zúčastňili výročních schůzí okolních sborů a spolků na které jsme byli pozváni.

V prvním měsíci minulé roku proběhli intentury majetku našeho sboru.

Od začátku minulého roku probíhala na voze Tatra rozsáhlá oprava a repase tohoto vozu. Jak už to bývá u vozu, který už má mnoho let odsloužených při výměně jedné součásti následně zjistíme, že musíte vyměnit další tři. A to byl i náš případ. A tak ve finále byl vyndán a kompletně přetěsněn motor, proběhla výměna blatníků, rozebrání kabiny. Bylo potřeba sehnat a vyměnit vzduchojem, namontovat nová světla a natahat elektroinstalaci, namontovat novou výstražnou rampu, vše to následně obrousit, nalakovat a následně složit. Vše se včas podařilo a začátkem dubna bylo vozidlo plně funkční a bylo napuštěno vodou a následně prošlo technickou kontrolou.

Rád bych řekl, že veškeré tyto práce provedli naši členové zcela sami.

05.června jsme se zúčastnili dětského dne na hřišti Čechie Tuklaty, kde se naše technika těší velké oblibě.

V měsíci červnu jsme byli pozváni na oslavy založení výročí sboru v Úvalech a ve Vrbčanech. Tyto akce jsme navštívili s vozem s Praga V3S, který je pro své provedení unikátem a může se jim chlubit jen několik sborů v republice.

26.června jsme uspořádali tradiční pouťovou zábavu.

V odpoledních hodinách proběhlo posezení pro důchodce našich obcích.

Pořádání kulturních a společenských akcí není jednoduché jako v předchozích letech. Byli jsme nuceni jako sbor vyřídit si živnostenský list a prodejní koncesi na prodej alkoholu.

Tedy věcí ,které jsou pro pořádání jakýkoliv akcí potřeba a nemuseli se bát udání ze strany spoluobčanů jak se již v minulosti stalo.

Za vyřízení a pomoc při této úřední legislativě bych rád poděkoval paní Jenšovské, která nám s touto situací pomohla.

07.září proběhla akce z ?Pohádky do pohádky? ,kterou pořádá Kulturní sdružení. Při této akci jsme zajistili občerstvení a celkové zázemí.

Další akcí na kterou jsem přiložili ruku k dílu byla příprava dřeva na oheň pro Svatomartinský průvod.

03. prosince proběhla akce ?rozsvícení Vánočního stromu? , na kterém jsme se také podíleli. Výtěžek z této akce  byl věnován ve formě sponzorského daru :  Mateřské školce 1 000,- a Základní škole 1 000,-.

Během celého roku probíhali brigády na technice a opravách svěřeného majetku, které vede k jeho údržbě a zvelebování.

Naší klubovnu také v loňském roce využil Myslivecký a rybářský  spolek pro své výroční schůze.

Ke konci roku zde proběhlo několik schůzí obecního úřadu.

Během jedné z listopadových brigád došlo ke zranění našeho člena, který je stále v pracovní neschopnosti.

Z důvodů stále se zvyšující výstavby v našich obcích a přívalů našich obyvatel je potřeba se zamyslet nad stále větší potřebou hasičů při zdolávání různých živlů a potřeba zajistit chod sboru po celý rok což v současnosti bez tolik potřebné vytápěné garáže nelze.

Před zimou se musí voda vypustit a  techniku zazimovat.

A proto je čas se zamyslet nad výstavbou nové hasičárny na kterou lze využít státem vypsaný dotační titul.

Nemohu zde nezmínit úspěchy našeho člena Ing. Petra Poláška, které

dosáhl na poli rozhodcovském. V loňském roce se jako rozhodčí účastnil všech okresních i krajských kol jak soutěží mládeže tak soutěží v požárním sportu. Jako rozhodčí působil na mistrovství České republiky hry ?PLAMEN? a soutěží dorostu, které se konalo začátkem července v Českých Budějovicích. V měsíci srpnu se zúčastnil jako rozhodčí Mistrovství světa v požárním sportu jehož pořádání připadlo na Českou republiku a místem konání byla Ostrava. V průběhu září byl Ústřední radou mládeže delegován do funkce Mezinárodního rozhodčí soutěží CTIF kategorie mládeže.

Za tímto účelem úspěšně absolvoval školení, které se uskutečnilo počátkem října v Rakouském Linci. Přiřadí se tak jako rozhodčí k výpravě, která bude letošní rok representovat naši zemi na olympiádě CTIF v Rakouském Villachu.

Každý měsíc byla řádně svolána členská schůze. Ke konci roku měl sbor 33 členů.

Na závěr my dovolte poděkovat všem, kteří nás v této práci podporují a podporovat nadále budou.

Zvláštní poděkování patří Obecnímu úřadu Tuklaty za jejich finanční podporu.

Dodatečně bych Vám chtěl popřát do Nového roku 2017, hodně zdraví, štěstí a osobní pohody.

Děkuji Vám za pozornost....

Vložil: Lukáš Koníček (21.1.2017)

činnost sboru / Výroční zpráva SDH Tuklaty za rok 2016