činnost sboru / Odborná příprava jednotek SDH téma I.
Odborná příprava jednotek SDH téma I.

Dne 13.4 2012 proběhla odborná příprava jednotky SDH Tuklaty. Na programu bylo především seznámit členy jednotky se základními tématy, která mají být v tomto roce proškolena a naznačit, která témata by bylo lepší proškolit praktickou výukou v terénu případně taktickým námětovým cvičením.

Postupně v průběhu večera byla probrána legislativa zřizování JSDH, základní rozdíly mezi SDH a JSDH obce, povinnosti obce pro zajištění akceschopnosti jednotky.

Z odborných témat byli probrány:

Pomůcka pro velitele jednotky PO - Signály - Hydrantové tabulky, značení rozvodné vodovodní sítě. Po teoretické přípravě byla domluvena ukázka přímo v terénu a po domluvení s obecním úřadem bude provedena zkouška vodovodní hydrantové sítě.

Pomůcka pro velitele jednotky PO - Kontrolní list - START - metoda třídění raněných.

Po teoretickém proškolení tohoto tématu se členové jednotky dohodli, že by bylo dobré třídění raněných vyzkoušet v praxi.

Doba školení 19:30 ? 22:00

povinna_temata.pdf

hydrantove_tabulky.pdf

pomucky_start.pdf

akceschopnost_JSDH.pdf

Vložil: Michal Tuček (10.5.2012)

činnost sboru / Odborná příprava jednotek SDH téma I.