činnost sboru / Požár domu Květnice
Požár domu Květnice

Na základě vyhlášeného poplachu KOPIS Stč.kraje vyjela jednotka dne 31.3.2022 v 1:41hod vozidlem CAS 32 Tatra 148. Vzhledem k početnímu stavu členů jednotky a uložené dýchací technice na vozidle DA Fiat Ducato byl na KOPIS Stč. kraje nahlášen výjezd i této techniky. Při příjezdu na místo události byl proveden průzkum. Na základě rozhodnutí velitele zásahu jsme byli přiděleni na bojový úsek č.2. Na tomto úseku jsme v rámci střídání zasahujících členů v dýchací technice prováděli hašení 1C z vnější strany budovy v 1.nadzemním podlaží z bočního venkovního schodiště. Po vydýchání vzduchu z DT jsme provedli výměnu tlakových lahví. V této době začal zásah hašení z výškové techniky. V úseku č.2 v tuto chvíli zásah neprobíhal. Po ukončení zásahu z výškové techniky jsme byli opět nasazeni v dýchací technice 1C na hledání a dohašování skrytých ohnisek v 1. nadzemním podlaží nejprve z nastavovacího žebříku a následně z bočního schodiště jsme vstoupili do budovy, kde jsme prováděli rozebírání střešní konstrukce. Na rozebírání a dohašování byl použit 1C proud, termokamera Reveal FirePRO a 1díl nastavovacího žebříku. Po celou dobu zásahu strojník JSDH Tuklaty obsluhoval plovoucího čerpadla JSDH Úvaly, kterým byla doplňována voda do CAS 32 Tatra JSDH Tuklaty a CAS 30 Tatra JSDH Úvaly, kterou byla voda dodávaná na bojový úsek č.2.Po ukončení zásahu a sbalení věcných prostředků jednotka JSDH Tuklaty ve 4:41 odjela zpět na základnu.

Vložil: Lukáš Koníček (31.3.2022)

činnost sboru / Požár domu Květnice