činnost sboru / Praktický výcvik Poříčany 2022
Praktický výcvik Poříčany 2022

Dne 22.10.2022 proběhl praktický výcvik jednotek SDH v okolí Poříčan. Organizátoři z řad JSDH Poříčany, Klučov a Vykáň připravili pro 11 družstev 10 disciplín. Celé cvičení probíhalo opět v okolí Poříčan soutěžní formou.  Jednalo se o simulaci reálných zásahů s poskytnutím první pomoci, technické zásahy, vědomosti nabité během odborné přípravy nebo prověření fyzické zdatnosti. Důležitým okamžikem tohoto výcviku bylo pro nového člena Jakuba Kuchaře ověření znalostí pro zařazení do jednotky. I když se naše jednotka umístila na konečném 7.místě Jakub prokázal znalosti a je tak blíž stát se plnohodnotným členem. V nejbližších dnech ho čeká závěrečný písemný test.

V průběhu celého dne nás provázelo deštivé počasí a kamera ČT, která točila reportáž o ubývání zájemců v jednotkách SDH obcí.

Vložil: Michal Tuček (22.10.2022)

podrobně

činnost sboru / Praktický výcvik Poříčany 2022