činnost sboru / Požár pole
Požár pole

Dne 20.7.2014 v 10:14 byl ohlášen požár pole v Tuklatech ulice Sadová (za tzv. Čvančarovou zahradou). Vzhledem k absenci svolávacího zařízení na pricipu příjmu SMS přímo z operačního střediska se členové jednotky obvolávali svými mobilními telefony. Poplach byl proto vyhlášen až v 10:20. Ttuklatská jednotka vyjela vyjela Tatrou T 138 v počtu 1+2 a Pragou V3S v počtu 1+4. Na místo zásahu přijela zároveň s jednotkou hasičů z Doubku (kategorie JPO 3), kde již zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Český Brod a JSDH Úvaly (kategorie JPO 3). Velitelem zásahu bylo oznámeno, že jednotka z Úval už jen asanační lištou provede prolití shořeného strniště o rozměrech cca 100x50m. Naše jednotka na žádost majitele kombajnu 1C proudem provedla vyčištění mlátícího ústrojí stroje pro případ, že by uvnitř  uvízla doutnající sláma, jako prevence pro případné zahoření a předejití dalším škodám.

Účast: Michal Tuček, Jiří Píro, Lukáš Koníček, Milan Černuška, František Fouček, Aleš Průžek, Milan Pelíšek, Pavel Píro, za SDH Jiří Tuček

Vložil: Michal Tuček (20.7.2014)

podrobně

činnost sboru / Požár pole