činnost sboru / Zápis z Valné hromady SDH Tuklaty za rok 2018 konané 26.1.2019
Zápis z Valné hromady SDH Tuklaty za rok 2018 konané 26.1.2019

Účast členi: Borovský Peter, Cafourek Václav, Černuška Milan, Černuška Milan ml., Fouček František, Koníček Lukáš, Krytinář Vlastimil, Krytinář Michal, Matoušek Michal, Pelíšek Milan, Píro Jiří, Píro Pavel, Polášek Petr, Procházka Marek, Skořepa Miloš, Skořepa Miloš ml., Šimáček Jaroslav, Šimáček Vladimír, Toman Petr, Tuček Jiří, Tuček Michal, Olszowy Milan; čestný člen Černušková Věra. 22 řádných členů z 34.

Omluveni: Koníček Pavel, Pospíšil Vladimír.

Hosté (organizace):

OU Tuklaty - Monika Petrisková, Martina Milotová

SDH Břežany II - Jiří Major

SDH Poříčany - Milan Klindera

SDH Rostoklaty - p. Soldán, Miroslav Jenšík

SDH Úvaly - Radek Baroch

SDH Vyšehořovice - Jan Pivka, František Pelc, Lukáš Vondráček

Myslivecké sdružení Tuklaty - Jan Jarolímek, Jiří Slavík

Rybářský spolek Tuklaty-Tlustovousy - Petr Jenšovský, Petr Toman

Hosté (občané): Vlastimila Šimáčková, Iveta Olszowá, Petra Černušková, Iveta Krytinářová.

Průběh VVH:

1. Zahájení - Petr Toman:

Pozdravil všechny přítomné, sdělil pár slov o sboru, vzpomenul na letos zemřelého starostu SH ČMS, Ing. Karla Richtera, proběhla minuta ticha za zemřelé hasiče, seznámil přítomné s programem valné hromady.

1. Přivítání hostů - Petr Toman:

Místostarosta přivítal přítomné hosty.

1. Určení zapisovatele a 2 ověřovatelů zápisu - Petr Toman:

Na zapisovatele byl navržen Lukáš Koníček a jako ověřovatelé zápisu František Fouček a Michal Tuček.

Hlasování o schválení zapisovatele a ověřovatelů zápisu: Pro 20, proti 0, zdrželo se 2 členů.

Zapisovatel a ověřovatelé zápisu byli schváleni.

1. Volba návrhové komise - Petr Toman:

Navrženi byli: Petr Polášek, Marek Procházka a Pavel Píro.

Hlasování o zvolení navržené návrhové komise: Pro 19, proti 0, zdrželi se 3 členi.

Návrhová komise byla schválena.

1. Zpráva o činnosti sboru - přednesl starosta sboru Milan Černuška ml.

2. Zpráva o činnosti JSDHO Tuklaty - přednesl velitel Michal Tuček.

3. Zpráva o hospodaření SDH - přednesl hospodář Milan Černuška st.

4. Revizní zpráva - přednesl předseda KRR Michal Krytinář.

5. Zpráva o hasičské fontáně - přednesl starosta sboru Milan Černuška ml.

6. Předání ocenění a darů - Petru Poláškovi byla předána medaile za věrnost 10 let. Starostce obce, paní Monice Petriskové, byla, za podporu sboru a jednotky, předán výtisk knihy rekordů, ve které je zaznamenán rekord největší hasičské fontány na světě s pamětním listem o účasti našeho sboru na této akci.

7. Diskuse - Petr Toman:

- Starostka obce, paní Monika Petriková: Poděkovala za činnost sboru a jednotky, kvitovala, že při jakémkoliv problému pomůžeme, poděkovala za základní školu Tuklaty, že mohli pobýt část školního roku v naší klubovně a poděkovala i jménem zastupitelstva. Mrzí jí, že nevyšla dotace na novou hasičárnu, snad příště bude obec úspěšnější. Popřála hodně zdraví a štěstí do Nového roku a málo zásahů. Dále poděkovala Petru Poláškovi za mezinárodní reprezentaci.

- pan Petr Jenšovský za rybáře Tuklaty-Tlustovousy: Poděkoval za rybáře za pozvání, požádal o možnost uspořádat v klubovně jejich valnou hromadu. Popřál výjezdy spíše ke cvičením, ať se daří, popřál vše nejlepší do Nového roku i rodinám.

- pan Soldán za SDH Rostoklaty: Pozdravil valnou hromadu, poděkoval za pozvání, pozval na jejich valnou hromadu 23.2., popřál hodně úspěchů, co nejméně výjezdů, poděkoval za velkou činnost. Poděkoval také za účast na společném cvičení.

- pan Milan Klindera z SDH Poříčany: Popřál vše nejlepší, děkuje za účast na společném cvičení, další by mělo být na jaře.

- pan Peter Borovský za Čechii Tuklaty: Jako člen Čechie, byl Romanem Nešporem požádán o pozdrav naší valné hromady, popřál co nejméně výjezdů, pokud možno novou techniku, vše nejlepší v Novém roce.

- pan Jan Jarolímek za Myslivecké sdružení: Pozdravil valnou hromadu, konstatoval, že se asi budeme vídat častěji na společných akcích, popřál ať se daří.

- pan Jan Pivka za SDH Vyšehořovice: Poděkoval za pozvání, popřál vše nejlepší do Nového roku, popřál šťastné návraty ze zásahů, informoval, že dostali dotaci na rekonstrukci hasičárny, tak ať se podaří i nám.

- pan Radek Baroch za SDH Úvaly: Poděkoval za pozvání, do Nového roku popřál hodně úspěchů, šťastné návraty z výjezdů, těší se na spolupráci při výjezdech.

- pan Jiří Major za SDH Břežany II: Poděkoval za pozvání, popřál hodně zdraví, elánu, kvitoval velkou činnost, zkusí si vzít ponaučení k motivaci, popřál ať se podaří dotace na hasičárnu.

- pan Petr Polášek za odbornou radu represe (nikoliv za výbor OSH): Upozornil, že hasiči jsou vždy připraveni k zásahu, litoval, že hasiči jsou některými spolky v obci dehonestováni, což je špatné. Je u hasičů již 10 let a nenechá hasiče urážet.

1. Usnesení návrhové komise - za návrhovou komisi návrh usnesení přednesl Petr Polášek:

Usnesení je přílohou tohoto zápisu.

1. Závěr - Petr Toman:

Vznesl dotaz, zda má někdo připomínky k navrženému usnesení valné hromady - bez připomínek.

Nechal tedy hlasovat o usnesení valné hromady: Pro 22, proti 0, zdrželo se 0 členů.

Usnesení valné hromady bylo schváleno.

Ukončil valnou hromadu, poděkoval všem za účast a za příspěvky do diskuse. Popřál hodně štěstí a zdraví v Novém roce 2019.

Na závěr pozval na následující občerstvení.

1. Občerstvení

Zapsal: Lukáš Koníček Ověřili: František Fouček Michal Tuček

Vložil: Lukáš Koníček (26.1.2019)

činnost sboru / Zápis z Valné hromady SDH Tuklaty za rok 2018 konané 26.1.2019