činnost sboru / Požár dřevěného odpadu Tlustovousy ul. Ke Mlýnu
Požár dřevěného odpadu Tlustovousy ul. Ke Mlýnu

Na žádost velitele jednotky SDH Tuklaty bylo ohlášeno přes tísňovou linku 150 prověřovací cvičení pro členy jednotky SDH Tuklaty. Při ohlášeném pálení větví došlo k nekontrolovanému rozhoření větší části hromady.

Jednotce SDH Tuklaty byl ohlášen OPIS Kladno požár pro naší jednotku standartním způsobem pomocí mobilního telefonu, konkrétně zástupci veliteli jednotky. Ten pomocí mobilní aplikace vyhlásil poplach všem členům jednotky.

Jednotka vyjela technikou CAS 32 Tatra T 138 v počtu 1+2 a CAS 16 Praga V3 v počtu 1+3. Při příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno nekontrolované rozhoření hromady suchých větví. Velitelem zásahu bylo rozhodnuto o vytvoření 1C proudu od CAS 32 Tatry T138 a zároveň o přípravu vedení pro doplňování vody z CAS 16 Praga V3S. Tříštivým proudem bylo provedeno zmírnění plamenného hoření v místech kde se rozhořeli větve z tůjí. Následně jednotka prováděla požární dozor až do úplného spálení celé hromady. Poté provedla uhašení  a prohlídku ohniště.

Vložil: Michal Tuček (8.10.2016)

činnost sboru / Požár dřevěného odpadu Tlustovousy ul. Ke Mlýnu