činnost sboru / Cvičení Bílý Kůň 2017
Cvičení Bílý Kůň 2017

Členové jednotky se dne 13.5.2017 zúčastnili školení a výcviku na vyhledávání osob v podzemí. Celý výcvik probíhal v reálném prostředí  objektu bývalé Fejkovy pískovny zvané Bílý Kůň v Praze-Hloubětíně. Náplní cvičení bylo seznámit členy jednotky s rozdělení podzemních prostor a nebezpečím, které zasahujícím jednotkám hrozí.

Jeskyně -  otrava jedovatými plyny, ztráta orientace, pád do prohlubně?

Důlní díla - otrava jedovatými plyny, ztráta orientace, pád do prohlubně, nestabilní podloží - nebezpečí závalu

Kanalizace - otrava jedovatými plyny, při dešti zaplnění kanalizace vodou a utopení?

Krypty - nebezpečí smrtelných chorob přenosem bakterií?

Vojenské objekty  - nebezpečí spočívá především při narušení teritoria lidem bez domova, kteří tyto objekty využívají

Po seznámení s nebezpečím, které můžeme očekávat a jak nejlépe jim předcházet měla jednotka pomocí důlní mapy nalézt pohřešovanou osobu. I v poměrně malém prostoru jako je lokalita Bílý Kůň (cca 75x75m) při osvitu pouze vlastního osvětlení nebyla samotná orientace snadná. Nakonec se pohřešovaná osoba v pořádku nalezla. Během vyhledávání osob jsme byli seznámeni jak postupovat pokud bychom našli ?věc?, která by byla předmětem dalšího šetření Policií ČR (nález lidských ostatků, mrtvé osoby, ?).

Na závěr jsme célé důlní dílo podrobili průzkumu a mohli zhodnotit jaké to je když  takové důlní dílo přestaví lidé na sklady zeleniny.

Na místo cvičení jsme vyjeli novým dopravním automobile DA L1Z Fiat Ducato ve složení:

JSDH Tuklaty - Michal Tuček, Michal Krytinář, Lukáš Koníček

JSDH Vyšehořovice - Martin Kuželík , Leona Schrammová

Vložil: Michal Tuček (13.5.2017)

činnost sboru / Cvičení Bílý Kůň 2017