činnost sboru / Valná hromada za rok 2014 - výroční zpráva
Valná hromada za rok 2014 - výroční zpráva

Vážení přátelé, vážení hosté,

v této zprávě se pokusím zhodnotit a shrnout rok 2014 u sboru dobrovolných hasičů v Tuklatech.

Rok 2014 byl pro hasičské hnutí v celé České republice vyjímečný z důvodu oslav 150 let od založení 1.dobrovolného hasičského sboru na našem území ve městě Velvary.

Na počest této akce proběhlo na celém území České republiky celá řada vzpomínkových akcí.

Pro náš sbor začal rok 2014 výroční valnou hromadou, která proběhla 25.ledna 2014 na které jsme hodnotili rok 2013.

V měsíci lednu a únoru jsme se zúčastnili několika valných hromad okolních sborů a místních spolků a organizací.

Na únorové členské schůzi na vlastní žádost odstoupil ze své funkce velitele sboru Jiří Píro, který tuto funkci vykonával v historii sboru nejdéle a to 30let. Tímto mu za vykonanou práci pro sbor (Děkujeme).Do tété funkce byl navržen a zvolen Michal Tuček, který do této doby vykonával funkci zástupce velitele.

Začátkem měsíce dubna, byla po zimě zavodněna naše technika a byli provedeny nezbytné opravy na této technice.

19.dubna jsme na žádost Obecního úřadu Přišimasi byli pozváni na akci DEN ZEMĚ na Klepci, kde jsme předvedli několik ukázek hasičských dovedností.

26.dubna jsme byli pomáhat s přípravou ohně na pálení čarodějnic, které každoročně pořádá Kulturní sdružení Tuklaty ,Tlustovousy.

Během měsíce května byli provedeny technické prohlídky na našich vozidlech.

1.června jsme se již tradičně zúčastnili dětského dne, který se konal na fotbalovém hřišti Čechie Tuklaty, kde jsme měli připravenou naší klasickou disciplínu- stříkání na plechovky. Na závěr dětského dne si mohli děti zastříkat z lafet umístěných na našem autě. Akce se vydařila.

28.června jsme byli pozváni na oslavy 90.let založení sboru dobrovolných hasičů ve Vyšehořovicích, kde jsme se zúčastnili s Pragou V3S.

Tato akce ve Vyšehořovicích se kryla s naší každoroční pouťovou zábavou.

Se sborem pro Občanské záležitosti jsme připravili malé posezení zejména pro starší občany naších obcích s živou hudbou a malým občerstvením.

Obě akce jsme úspěšně zvládli.

30.srpna jsme byli pozváni na oslavy 125 let založení sboru dobrovolných hasičů ve Škvorci. Zúčastnili jsme se s Pragou V3S.

20.září jsme se podíleli na již tradiční akci  z Pohádky do pohádky, které pořádalo Kulturní sdružení Tuklaty, Tlustovousy.

29.listopadu jsme se zúčastnili shromáždění starostů Okresního sdružení hasičů Kolín, které se konalo v Klučově. Zde jsme byli informování o činnosti okresního sdružení hasičů Kolín v uplynulém roce.

Poslední kulturní akcí minulého roku bylo rozvícení vánočního stromu, které proběhlo 7.prosince na kterém jsme se podíleli se sborem pro Občanské záležitosti.

Ani našemu sboru se nevyhnuli v minulém roce krádeže na našem majetku.

19.června bylo zjištěno, že byla vykradena klempířská dílna odkud byli odcizeny veškeré stroje na zpracování plechu, škody jsou nenahraditelné.

A, aby toho nebylo málo, byla vykradena naše hasičská klubovna.

Pachatelé obouch krádeží jsou doposud (NEZNÁMI).

Na přelomu mesíce srpna a září se členové našeho sboru , aktivně podíleli na výstavbě  Veřejného dětského hřiště v ulici v Jezírkách.

Naš sbor v minulém roce žádal o dvě dotace u Středočeského kraje.

V jednom případě jsme byli úspěšní a na konci minulého roku jsme z přídělených peněz zakoupili 20ks pracovních stejnokrojů PS-II.

Během roku se Michal Tuček a Michal Krytinář zúčastňovali soutěží v hasičském víceboji disciplín TFA ve Středočeské lize, kde byli oba úspěšní.

Během celého roku probíhaly brigády na technice a budovách.

Můžu v tuto chvilí říci, že veškerá technika jak současná tak historická je plně funkční. Ikdyž udržet ji v tomto stavu není vždy jednoduché a lehké.

Naši členové v minulém roce odpracovali na údržbě majetku, techniky¨ a práci pro obec celkem 429 brigádnických hodin.

Proto bych chtěl všem poděkovat, kteří se na tom podíleli.

V současné době je veškerá technika zazimována.

Také jsme se podíleli na zalévání nově vysázených stromů v polní cestě k Čihadlům. Tímto bych chtěl poděkovat Františkovi Foučkovi a Václavu Krupkovi, kteří se těchto akcí zúčastňovali a celkem a provedli 13x zálevku těchto vysázených stromů.

Někteří naši členové v uplynulém roce oslavili životní jubilea.

Byli to : Karel Ulman 50let,

Pelíšek Milan 60let,

Urban Pavel 70let

a Pospíšil Vladimír 75let.

Letošní rok bude pro Nás ,rokem vyjímečným. Náš sbor oslaví 135.let od založení. Na tuto akci se již velmi intenzivně připravujeme a doufáme, že se vše vydaří.

K 30.12.2014 měl náš sbor 32.členů.

Od 01.01.2015 jsme přijali nového člena , Marka Procházku.

Každý měsíc byla svolána řádná členská schůze.

Na závěr bych chtěl poděkovat : Obecnímu úřadu za podporu , kterou nám poskytuje a doufáme, že bude poskytovat i nadále.

V následujicím období bychom rádi pokračovali ve spolupráci s ostatními spolky v naší obci a aktivně se podíleli na životě v naších obcích.

Dovolte mi, poděkovat našim rodinám, které to s námi někdy nemají jednoduché, ale chápou poslání naší myšlenky a za to, jim patří VELKÉ DÍK.

Rád bych poděkoval všem členům za práci, kterou během celého roku pro sbor odvedli a nadále budou odvádět.

Dodatečně bych Vám chtěl popřát do Névého roku 2015, hodně zdraví, štěstí a osobní pohody.

DĚKUJI ZA POZORNOST.

Vložil: Milan Černuška ml. (17.1.2015)

činnost sboru / Valná hromada za rok 2014 - výroční zpráva