odborná příprava / Mukařovské " Tři rohy 2017"
Mukařovské " Tři rohy 2017"

Dne 9.9.2017 se členové jednotky SDH Tuklaty tradičně zúčastnili odborné přípravy pořádané SDH Mukařov. Na letošní ročník nebylo potřeba aby jednotky byli vybaveni CASkou a tak jsme pro větší pohodlí vyjeli novým zásahovým vozem Fiatem Ducato v počtu 1+4. Odborná příprava byla vedena formou modelových situací a soutěžní disciplínou. Celkem jednotka v průběhu školení absolvovala 5 tematicky zaměřených stanovišt.

* 1. stanoviště HZS Říčany - praktický výcvik se žebříkem
Cílem stanoviště na stanici HZS Říčany byla práce s nastavovacím žebříkem a hašení požáru 1C proudem na střeše budovy.
velitel zásahu : Lukáš Koníček
strojník : František Fouček
hasič : Michal Tuček

* 2. stanoviště Doubek - zdravověda
Na stanovišti v Doubku nás čekala modelová situace v poskytnutí první pomoci při napadení  včelami, kdy jsme během kondiční jízdy byli požádáni. Jednalo se o poštípání osoby včelami při vyklízení půdy. Během průzkumu bylo zjištěno, že osoba byla poštípána včelami a následně spadla ze židle a byla zavalena krabicemi. Při poskytování první pomoci jsme se zaměřili na možná poranění hlavy a páteře v důsledku pádu osoby z výšky a zapomněli na bzučící roj nad našimi hlavami. Po lehkém upozornění rozhodčím jsme pacienta transportovali mimo ohroženou místnost do přízemí. Během transportu se začal projevovat anafylaktický šok , který skončil zástavou srdce. Ihned byla zahájena resuscitace, která byla prováděna až do příjezdu ZZS.
velitel zásahu : Lukáš Koníček
hasič : František Fouček
zdravotník : Michal Tuček

* 3. stanoviště - Žernovka - teoretické a praktické vědomosti práce s motorovou pilou
Na tomto stanovišti nás čekala praktická  a teoretická část.
Při praktické části nás čekala výměna řetězu motorové pily a řezání kmene na přesnost. Jeden člen měl za úkol na čas provést bezchybnou výměnu řetězu na motorové pile. Druhý člen měl provést přesné přeříznutí ležícího kmene na dřevěném prkně. Jakýkoliv nedořez kmene nebo říznutí do spodního prkna bylo potrestáno trestnými body. Ostatní členové jednotky zápasili s teoretickými znalostmi při rizikovém kácení. I když  naše jednotka nedisponuje motorovou pilou a tudíž nemá získanou potřebnou kvalifikaci pro práci s motorovou pilou byl test vyplněný bez chyby.
velitel zásahu : Michal Tuček
strojníci : František Fouček
hasič : Lukáš Koníček

* 4.stanoviště Tehovec - seznámení  a otázky z povinných témat odborné přípravy pro rok 2017
V Tehovci jsme byli seznámeni tématy odborné přípravy pro rok 2017. Otázky pro jednotlivá témata byli čerpány z webu POZARY.CZ sekce vzdělání. Z těchto podkladů a následných otázek se připravují individuální výukou členové naší jednotky.
velitel zásahu : Michal Tuček
strojníci : František Fouček
hasič : Lukáš Koníček

* 5. stanoviště - Mukařov - soutěžní disciplína - zaměření na fyzickou přípravu, vázání uzlů, volba a správná aplikace hasební látky, signály a požární značky.
Úkolem družstva 1+3 bylo pomocí štafety oběhnout fotbalové hřiště s překážkami a absolvovat 4 stanoviště. Na štafetě členy jednotky čekalo roztažení hadice B, navázání dvou uzlů, vybrat správnou hasební látku na hořící kapalinu a správně jí aplikovat, správně provést vylosovanou signalizaci, překonat 2m barieru a smotat hadici B. Celá štafeta byla na čas s následnou penalizací za jednotlivé chyby.
 Tato disciplína byla jako jediná soutěžní, jakákoliv chyba se podepíše na celkovém umístění jednotek. Naše jednotka se s měřeným časem a trestnými body umístila na celkovém 3.místě.
signály : Lukáš Koníček
uzly : František Fouček
bariéra a motání hadice : Petr Toman
volba a aplikace hasební látky : Michal Tuček