odborná příprava / Praktické cvičení Poříčany
Praktické cvičení Poříčany

5.listopadu se naše jednotka zůčastnila druhého ročníku praktického výcviku v Poříčanech. Celý výcvik byl ze strany pořadatelů perfektně připraven a nebyla nouze o nečekané situace. Naše jednotka pracovala s rozvahou a své zkušenosti a znalosti vyměnila za skvělé třetí místo v celkovém hodnocení.

1) Test

Kdo očekával test znalostí z požární ochrany byl asi zaskočen. Test by určen pro první stupeň základní školy se zaměřením na jednoduché logické úkoly ve stylu IQ testu.

2) Zraněná odoba

Člověk  jedoucí pravděpodobně s místního pohostinství nezvládl na mostě přes potok řízení svého bicyklu, přelétl zábradlí a zkončil v zabahněném potoce. Měl obrovské štěstí, že dopadl na dřevěnou paletu a nemusel trávit dlouhé minuty ve studené vodě :-) Zde měla jednotka za úkol zraněného vylovit z potoka, vynést na břeh a poskytnout první pomoc. Za provedení celé akce jsme si při závěrečném vyhlášení vysloužili pochvalu od zdravotníků, kteří disciplínu hodnotili.

3) Autonehoda

Tři dívky cestou z diskotéky nezvládly řízení a v zatáčce převrátily svůj automobil na bok a opřely o zeď. Jednotka provedla průzkum místa nehody, přímo v automobilu poskytla zraněným první pomoc a poté vyproštění a předání záchranné službě. Po ukončení provedla na místě nehody policie orientační dechovou zkoušku u členů jednotky a kontrolu potřebných dokladů pro provoz vozidla.

4) Záchrana zvířete

Po prvotních náznacích o tahání koně uvízlého v septiku se nakonec jednalo a záchranu kotěte ze stromu. Zde jednotka provedla rychlý zásah bohužel ne zrovna dle představ hodnotících :-) Nutno podotknout, že kočka byl ve výšce necelé 3 metry a proto nikdo z členů tedy nepovažoval za nutné použít jistící a ochranné pomůcky pro práci ve výškách.

5) Parkování

Test řidičů zásahového automobilu ze zručnosti. Parkování mezi kužely.

6. Obsluha čerpadla

Úkolem bylo setavit sací vedení k čerpadlu a pomocí něj přes 2 hadice naplnit přilehlou káď. Čerpadlo nemělo vývěvu a bylo nutno zalévat z konve.

7) Chemická a uzly

Test ze znalostí hasicích přístrojů a vybavení. Dále každý čle z jednotky musel uvázat vylosovaný uzel. Vše zvládnuto na výbornou.

8) Fyzická příprava

Štafeta v podobě opičí dráhy a stěhování předmětů (viz video)

9) Barevná hudba

Jednotka se vysvlékla do spodního prádla a ulehla ke spánku. Poté byl vyhlášen poplach. Měřil se čas do nástupu celé jednotky před budovou a kontrola kompletnosti výstroje.

10) Útok do kopce

Po příjezdu na místo zásahu bylo veliteli sděleno, že se něco dějě na kopci v lese. Provedeným průzkumem byl zjištěn požár olejové vany, který byl zlikvidován pomocí hasicího přístroje a písku. Měřil se samozřejmě čas a kontrolovala správnost použité hasební metody.

11) Ukaž co umíš

Střelba ze vzduchovky ve stoje na krbové zápalky.

Vložil: Petr Toman (5.11.2016)

podrobně

odborná příprava / Praktické cvičení Poříčany