činnost sboru / Požár stodoly RD č.p 88
Požár stodoly RD č.p 88

21.12.2009
02:50 - 04:30
Jednotka se zůčastnila hasebních a odklízecích prací při požáru stodoly u RD č.p. 88. Jelikož je naše technika zazimována a po domluvě s velitelem zásahu nebylo třeba s vozy vyjíždět a z OPIS Kolín nebyl vyhlášen centrálně poplach sirénou CO, účastnilo se zásahu 5 členů SDH Tuklaty.
První přijela posádka HZS z Českého Brodu s CAS Mercedes, dále jako posila byla povolána jednotka SDH Úvaly s CAS 20 Tatra 815 a CAS 25Š 706RTHP jako záložní na doplňování vody. Byli nasazeny dva vysokotlaké proudy tudíž nedocházelo ke zbytečnému prolívání vody a následnému vytváření ledovky v okolí zásahu. Naše jednotka byla přičleněna k SDH Úvaly a prováděla dohašovací a likvidační práce v patře stodoly, kde byly popadány tašky a zakrývali tak menší ohniska.
Požár vznikl samovznícením uskladněného uhlí na JV straně stodoly. Po vznícení hromady uhlí se plameny přenesly na stodolu, kde byly uskladněny plechovky s barvami.

Vložil: Michal Tuček (21.12.2009)

činnost sboru / Požár stodoly RD č.p 88